<< Zpět
Následující text je strojově převeden z MS Word Dokumentu, omluvte případně chyby ve formátování.

Společenská kronikaZpravodaj obce Záryby

1 – 2008Zima 2008


Letošní rok jsme si zimu mnoho neužili, ale ještě nás čekají necelé dva zimní měsíce, takže ještě uvidíme, co nám paní Zima přinese. Pro obec je toto přívětivé teplejší počasí výhodou, protože můžeme nerušeně pokračovat ve výstavbě II. etapy 2.části tlakové kanalizace v obci. Dále probíhají opravy místních komunikací, ve kterých budeme pokračovat. Samozřejmě to jsou drobnější kosmetické opravy, protože na generální opravy si budeme muset ještě chvilku počkat. V zimních měsících také dojde k vykácení několika stromů v lokalitě „Ve Vitíně“ v souvislosti s budováním nové polní cesty C1, kterou bude provádět Pozemkový úřad Mělník a to od autobusové zastávky v Zárybech uličkou směrem do polí až k můstku na hranicích k.ú. Záryby a k.ú.Martinov. Ještě bych chtěl reagovat na nešťastné reportáže v televizi o úklidu a údržbě chodníků v zimních měsících před jednotlivými domy vlastníků. Stále platí, že úklid sněhu před svým domem by si měl každý zdravý občan provádět sám. Samozřejmě, pokud někdo nebude moci, tak mu obec ráda vypomůže. V případě schválení zákona, který bude ukládat tuto povinnost obcím, to bude pro obecní pokladnu finančně náročné, protože chodníky nejsou dobudované a úklid se bude muset provádět manuálně.

Přesto ale doufám, že nám paní Zima letos nějakou tu sněhovou nadílku přinese a budeme si moci užít alespoň chvilku pravé nefalšované zimy, kdy nám bude křupat čerstvě napadlý sníh pod podrážkami bot, mráz nás bude štípat do nosu a tváře nám pěkně zčervenají. Děti se budou o přestávkách na školní zahradě koulovat, cestou ze školy dovádět ve sněhu a rodiče se budou bát, aby jejich ratolesti neprochladly a neonemocněly. A hlavně, když bude pořádná zima, tak budeme se o to více těšit na příchod JARA!!!


Petr Mašek

starosta obce

V současných dnech oslavili a oslaví své významné životní jubileum.
50 roků 17.1. Jaroslava Novotná


60 roků 2.3. Jaroslav Štembera

70 roků 10.3. Dagmar Janovcová


80 roků 17.1. Miroslava Holbová

28.3. Božena Krahulcová


83 roků 4.1. Hana Suldovská


85 roků 30.3. Karla Nováková


96 roků 16.1. Marie Rychnovská
Všem oslavencům přejeme hodně zdraví a mnoho osobní pohody.

==============================================================================


V měsíci prosinci 2007 se manželům Petře a Danielovi Herclíkovým narodila dcera Kateřina.Malé Katce a jejím rodičům přejeme hodně radosti a lásky.


===============================================================================


Naposledy v roce 2007 zazněly zvony na rozloučenou s paní Věnceslavou Pourovou. Byla poslední ze čtyřlístku mladých kamarádek v Sokole ze zažloutlé fotografie. Sokolskou svěžest si zachovala do pozdního věku. Každý životní román má svou poslední tečku. Život paní Pourové se uzavřel 31. prosince, když jí bylo téměř 88 let. Čest její památce!.


Paní Karle Maškové patří smutné prvenství roku 2008. Zemřela 5.1. Na svých 87. narozeninách, které oslavila před měsícem, se naposledy potěšila se svou velkou rodinou a současně se s ní rozloučila. Nezapomeneme na roky, kdy se bez této aktivní ženy neobešla žádná společenská událost v obci. Sokol a spolek baráčníků ztratily svou nejstarší členku. Opravdu nezapomeneme.P o d ě k o v á n íRodiny zesnulé paní Karly Maškové děkují za účast na posledním rozloučení, za projevy soustrasti a za květinové dary.

==============================================================================

Zpravodaj vydává obec Záryby (zapsán do evidence periodického tisku MK ČR E 10063). Řídí redakční rada – vedoucí p. Jitka Marková.Využijte Czech Point

(Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál)


2.ledna 2008 bylo na radnici Městského úřadu ve Staré Boleslavi otevřeno pracoviště Czech pointu.

Na počkání zde lze získat :

  • Výpis z Rejstříku trestů dle platného občanského průkazu (50,- Kč)

  • Výpis z Katastru nemovitostí po uvedení čísla listu vlastnictví (první strana 100,- Kč a každá další 50,- Kč)

  • Výpis z Živnostenského rejstříku a Obchodního rejstříku po sdělení IČ (první strana 100,- Kč a každá další 50,- Kč)

Hodiny pro veřejnost : Po a St 7,30 – 12,00 a od 12,30 do 17,00


Út a Čt 9,30 – 12,00 a od 12,30 do 15,00


Pá 7,00 – 12,00 a od 12,30 do 13,00


Případné dotazy na tel.: 326 909 359 pí Červená


Podrobné informace o Czech POINT získáte na www.czechpoint.cz


Výběr poplatku za odpady v hotovosti se uskuteční na obecním úřadě v týdnu od 11. do 15.února 2008.


Placení daně z nemovitostí v roce 2008


Daň z nemovitostí – pondělí 2. června splatnost celé daně (poplatníci s daňovou povinností do 5 000 Kč včetně)

- splatnost 1. splátky daně (poplatníci s daňovou povinností vyšší než 5 000 Kč s výjimkou poplatníků samostatně provozujících zemědělskou výrobu a chov ryb – dále jen „samostatně hospodařící rolníci“).

Složenky na daň z nemovitosti bude finanční úřad poplatníkům rozesílat.


Občanské průkazy pro patnáctileté


Žádosti o občanské průkazy se podávají na MÚ ve Staré Boleslavi /Mariánské náměstí/.

Žadatelé předloží : Fotografii, rodný list a platný cestovní pas a nebo osvědčení o státním občanství.

Miluše Syrová

obecní úřad


////////////////////////////////////////////

Stavebniny Záryby

Tel/fax : 326329251

Najdete nás v areálu zemědělského družstva v Zárybech.

Nabídka sortimentu :

- stavba

cihly ytong, malty, omítky, sádrokartony příslušenství, polystyren, další izolační materiály, stavební železo (kari sítě a roxory), zárubně, pletivo, střešní krytiny a střešní okna, těsnění do oken a dveří atd.

- malování

vnitřní a venkovní barvy, míchané barvy, pigmenty, fasády, malířské potřeby atd.

- nářadí

kladiva, sekery, klíče, vrtáky, hladítka, vodováhy, lopaty, zahradní nářadí, hadice, pracovní rukavice, košťata, štafle, stavební kolečka atd.


Na veškerý sortiment poskytujeme slevy z maloobchodních ceníků výrobců.


Provozní doba : Pondělí – Pátek : 8.00 – 16.00

  • mimo pracovní dobu včetně soboty po domluvě na

tel. : 775 595 981 p. Mňuk.


Poločas ve fotbalovém oddíle


Dne 30.11.2007 se uskutečnila výroční členská schůze fotbalového oddílu, která hodnotila uplynulý rok a to jak po sportovní stránce, tak i po stránce společenské a ekonomické. Oddíl má v současné době čtyři mužstva :

A“ mužstvo hraje okresní přebor a po podzimu je na velmi pěkném 2 místě, když nasbíralo celkem 28 bodů a na postupové 1. místo ztrácí dva body. Kádr kolem trenéra Vítů se obměnil, když přišlo několik nových mladých fotbalistů (vlastní odchovanci, hostování) a zároveň se mohl opřít o několik zkušených (Schütz, Mikšovský, Urban, Sedláček, Valentin).

B“ mužstvo hraje druhým rokem III. třídu a na začátku soutěže jsme si všichni mysleli, že bude hrát o sestup. Ovšem k naší radosti se mančaft okolo nového trenéra Franty Šindeláře (pomáhá Jarda Schütz st.) pohyboval v horních příčkách tabulky. Konečné podzimní umístění na druhém místě s 23 body a s bodem na prvního je velkým překvapením jak pro naše diváky, tak i pro soupeře.

Žákovské mužstvo pod vedením p. Kutílka má momentálně velmi dobré složení, když většina hráčů je ročník 93 a 94. V tabulce se po podzimu nachází na dobrém 5. místě s 18 body a pro jarní odvety má dobrou výchozí pozici.

Druhým rokem máme v oddíle také přípravku. Naši nejmenší (ročník 97, 98, 99 a 00) hrají mělnickou soutěž a i když postavení v tabulce není příjemné, o to příjemnější je práce s nimi (trenéři F. Reisinger, M. Kutílek). Pro jaro hledáme další malé adepty, čímž by se naše základna těch nejmenších rozrostla.

Hned od začátku roku 2008 se všechna družstva zapojila do tréninku (hala v Brandýse, výběhy v okolí Záryb). „A“ mužstvo bude hrát zimní turnaj v Radotíně, „B“ mužstvo a žáci jsou přihlášeni do českého poháru v rámci okresu Mělník. Rozlosování na jarní odvety přineseme včas před soutěží, která již začíná 29. března 2008.

V mimosportovní činnosti oddíl pořádal jako předešlé roky dvě velmi pěkné zábavy a to

tradiční karneval a také anenskou zábavu, která je součástí turnaje starých gard.

Brigádní činnost je směřována dvěma směry a to na údržbu a opravu majetku na hřišti, ale také brigádami, které provádíme pro obec, ať šlo o práce v zámeckém parku nebo čištění příkopů.

Ekonomická situace v oddíle se odvíjí od výše členských příspěvků a od finančních prostředků, které jsme schopni sehnat během roku. Bohužel, oddíl nemá v současné době žádného většího (generálního) sponzora a tak, aby mohla plynule a bez problému probíhat sportovní činnost, je třeba mnoho menších sponzorů. V případě, že by někdo rád přispěl na chod oddílu a chtěl mít svoji reklamu na místním hřišti, může se obrátit na některého člena výboru.

Závěrem dovolte, abychom poděkovali všem našim divákům a příznivcům za jejich podporu a také všem sponzorům, kteří v minulém roce podpořili náš oddíl.výbor oddílu kopanéTJ SOKOL Záryby oddíl kopané zve všechny na tradiční sportovní karneval, který se bude konat 29.2.2008 v  místní sokolovně od 20 hodin. K tanci a poslechu bude hrát kapela Vitamín. Součástí bude velice bohatá tombola. Masky vítány.

Krátce ze sokolovny v novém roce


Pomalu ale jistě se blíží dokončení rekonstrukcí záchodů v naší sokolovně. Mimochodem vypadají skutečně moc pěkně. Všem, kteří se na nich podíleli jakoukoliv prací, patří náš veliký dík. Nejvíce svého volného času zde strávili pan Luboš Bača, pan Cikán, pan Mašek a pan Sedláček, bez nich bychom se dokončení asi nedočkali. Budiž jim odměnou naše velká radost z opravdu dobře vykonané práce, ještě jednou moc děkujeme.

Ač se nám to zdálo nemožné, přesto se podařilo na přelomu roku ještě zajistit vyklizení sálu a jeviště, jeho vybílení a nakonec i uklizení a to vše během 14 dnů. Hlavní zásluhu na tom má náš předseda organizace Petr Mašek a pak několik obětavých členů, kteří podali pomocnou ruku, když bylo potřeba. Takže naše sokolovna pomalu ale jistě získává „nový kabát“, aby se nám i vám v ní lépe cvičilo a také tančilo. Snad jen trošku bych posteskla nad tím, že sice máme mnoho členů, ale když je potřeba pomoci, přijdou vždy stejné tváře. Možná byste se divili, ale i při práci může být legrace a lidé se lépe poznávají. A stále platí, že čím více se sejde pomocných rukou, tím dříve je práce hotová.

Ačkoli se stále ještě v sokolovně pracuje, snažíme se udržet pravidelnost cvičení.

Hned první víkend byl ve znamení novoročního turnaje ve stolním tenise, který pořádá pan Sedláček. Další víkend byl ve znamení tance. Myslivecké sdružení pořádalo v sokolovně svůj ples v příjemné atmosféře s dobrou hudbou a s velkou návštěvností.

Po něm opět začalo pravidelné cvičení dospělých i dětí. První sobotu v únoru se v sokolovně konalo volební sezení baráčníků. A co nás ještě čeká? 16.2.2008 pořádáme Sokolský věneček, na který vás co nejsrdečněji zveme. Bude obohacen předtančením latinskoamerických tanců.

V měcíci březnu proběhne, jak je již tradicí, dětský karneval. A to už bude skoro jaro a jarní akce si necháme na příště.


S pozdravem za TJ Sokol – oddíl ASPV

Radka Blanárová


oooooooooooooooooooooooooooPozvání do knihovnyDržím v ruce starou útlou knížku od Eduarda Petišky. Skromný děj je pro čtenáře zajímavý tím, že se hlavní hrdina potuluje po obcích v blízkém Polabí a zastavuje se u různých zajímavostí. U nás se zastavil u přívozu. Malíř a v tomto případě i ilustrátor knihy Vilém Plocek zachytil jednoduchou perokresbou přívozní domek, jak už ho mnoho z nás nepoznalo.

Tuto knihu a mnoho dalších si můžete půjčit vždy ve čtvrtek od l6 do l7.30.


Alena Štemberová


<< Zpět

Levé menu

Odkazy

Předchozí měsíc<< Říjen 2020 Následující měsíc>>
-
Po Út St Čt So Ne
čtvrtek 1. října
Svátek má Igor - Ivar40. týden
1
pátek 2. října
Svátek má Olívie - Oliver40. týden
2
sobota 3. října
Svátek má Bohumil - Bohuš40. týden
3
neděle 4. října
Svátek má František - Evald40. týden
4
pondělí 5. října
Svátek má Eliška - Elza41. týden
5
úterý 6. října
Svátek má Hanuš - Hanuše41. týden
6
středa 7. října
Svátek má Justýna - Sergej41. týden
7
čtvrtek 8. října
Svátek má Věra - Věroslava41. týden
8
pátek 9. října
Svátek má Štefan - Sára41. týden
9
sobota 10. října
Svátek má Marina - Marin41. týden
10
neděle 11. října
Svátek má andrej - Andreas41. týden
11
pondělí 12. října
Svátek má Marcel - Edvin42. týden
12
úterý 13. října
Svátek má Renáta - Gerald42. týden
13
středa 14. října
Svátek má Agáta - Háta42. týden
14
čtvrtek 15. října
Svátek má Tereza - Terezie42. týden
15
pátek 16. října
Svátek má Havel - Galina42. týden
16
sobota 17. října
Svátek má Hedvika - Heda42. týden
17
neděle 18. října
Svátek má Lukáš - Lukáška42. týden
18
pondělí 19. října
Svátek má Michaela - Michala43. týden
19
úterý 20. října
Svátek má Vendelín - Eunika43. týden
20
středa 21. října
Svátek má Brigita - Uršula 43. týden
21
čtvrtek 22. října
Svátek má Sbina - Sbrina43. týden
22
pátek 23. října
Svátek má Teodor - Fedor43. týden
23
sobota 24. října
Svátek má Nina - Selina43. týden
24
neděle 25. října
Svátek má Beata - Beáta
Ve 3:00 končí letní čas.
43. týden
25
pondělí 26. října
Svátek má Erik - Erich44. týden
26
úterý 27. října
Svátek má Šarlota - Zoe44. týden
27
středa 28. října
Svátek má Alfréd - Alfréda
Státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu
44. týden
28
Dnes je čtvrtek 29. října
Svátek má Silvie - Sylva44. týden
29
pátek 30. října
Svátek má Tadeáš - Dimitrij44. týden
30
sobota 31. října
Svátek má Štěpánka - Volfgang44. týden
31
 Dnes je 29. 10. 2020 
 

Stránky

Počet návštěv: 465001

Administrace